Jubileusz Conmoto!

nowoczesna sofa modułowa na taras, meble ogrodowe, meble całoroczne do ogrodu

Dwudzieste piąte urodziny Conmoto!

W oparciu o miarę czasu używaną przez kompozytorów, „con moto” opisuje tempo ruchu muzycznego i oznacza „w ruchu”. Nazwa w pełni oddaje specyfikę firmy Conmoto, która nie stoi w miejscu, ale poszukuje coraz to nowych rozwiązań.

Wszystko zaczęło się 1997 roku, kiedy to Johannes Wagner założył firmę Conmoto. Początkowo marka zajęła się produkcją akcesoriów kominkowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Jej celem było zaprezentowanie zestawów kominkowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale i piękne. Z założenia, zestawy te miały nie tylko pomagać w obsłudze kominka na drewno, ale także być wyjątkową ozdobą jego najbliższego otoczenia, dopełniać całości aranżacji.

nowoczesna skrzynia ogrodowa, minimalistyczna skrzynia ogrodowa

Od tego czasu asortyment dostępny w Conmoto znacznie się poszerzył. Firma nawiązała współpracę z renomowanymi projektantami i produkuje wysokiej jakości designerskie meble zarówno do wnętrz jak i ogrodów. Znajdziemy tu takie perełki jak modułowa sofa zewnętrzna Miami, minimalistyczną kolekcję mebli tarasowych Riva. Ale prócz tego znajdziemy tu także designerskie akcesoria ogrodowe wykonane z trwałego materiału, jakim jest HPL. Będą to nowoczesne skrzynie ogrodowe w dwóch wersjach. Drewniana skrzynia Forte oraz minimalistyczna skrzynia ogrodowa El Pecho. Największe modele mają ponad 2m długości!  A także całoroczne donice z kratką (trejażem), które fantastycznie sprawdzą się, jako ścianka np. na tarasie. Mowa tu o donicy Sotomon oraz Ticino.

Ale Conmoto od kilku lat działa także w obszarze projektów i opracowuje holistyczne koncepcje pomieszczeń dla głównych klientów z The Ritz Carlton and Rolls Royce do Borrussia Mönchengladbach. 

modułowa sofa tarasowa, modułowa sofa

Od 2019 roku firma posiada własną manufakturę niedaleko Münster, w której wytwarzana jest duża część własnych produktów.

Johannes Wagner – założyciel i dyrektor zarządzający conmoto – zawsze pozostawał wierny swojemu celowi i swojej filozofii łączenia funkcjonalności z pięknem. Dzięki temu od lat możemy cieszyć się wyjątkowymi produktami do wnętrz i ogrodów spełniającymi najwyższe wymogi dotyczące funkcjonalności i designu.

Conmoto to ponadczasowe wzornictwo i najwyższa jakość – od użytych materiałów po wykonanie.