Akcesoria kominkowe - dlaczego warto je mieć?

akcesoria kominkowe, nowoczesne akcesoria kominkowe, przyrządy kominkowe, żeliwne akcesoria kominkowe, stalowe akcesoria, półka na drewno, regał na drewno, eleganckie akcesoria kominkowe,

Jeśli zastanawiasz się, jakie akcesoria kominkowe sprawdzą się najlepiej - przedstawię nasze propozycje!

Podstawowe akcesoria kominkowe, w jakie powinniśmy się zaopatrzyć,to z pewnością zestaw narzędzi, takich jak łopatka, szczotka, szufelka, szczypce. Zależy w jakim stylu mamy urządzone wnętrze naszego domu czy mieszkania, zgodnie z nim mamy do wyboru różnego rodzaju narzędzia kominkowe. Akcesoria kominkowe mogą występować w różnych formach zaczynając od zwykłych, prostych, stalowych, minimalistycznych, aż po rzeźbione czy kute zestawy wzbogacone o różne wykończenia. Istotne jest również, czy chcemy ułożyć pod kominek blachę lub szklaną podstawę. Ma ona ogromne znaczenie, gdy chcemy  zabezpieczyć podłogę w pobliżu kominka. Uszkodzenie może nastąpić przez gorący kawałek drewna lub popiół. Warto zastanowić się nad zakupem stojaka na drewno, gdyż jest bardzo praktyczny i można zachować estetyczny porządek w okolicach kominka. Przygotowanie kilku kawałków drewna w pobliżu kominka ułatwi nam dokładanie do paleniska i zachowanie czystości. 

 

 

 

Kominek w domu to cenne źródło ciepła. Zazwyczaj stanowi ważny element aranżacji wnętrza. Zarówno tego tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Wpływają na to również akcesoria kominkowe. Jakie produkty sprawią, że obsługa kominka będzie łatwiejsza i bezpieczniejsza?

Nie każdy wie, że akcesoria do kominkowe stanowią bardzo szeroką grupę produktów. Mogą to być elementy dekoracyjne takie jak: kosze, stojaki na drewno, klamki, płotki i wiele innych. Poza tym akcesoria kominkowe to elementy całego systemu. Akcesoria kominkowe mają ważny wpływ na pracę urządzenia.

Przestrzeń koło kominka może być nie tylko bezpieczna, ale też ciekawie urządzona a palenie w kominku może być czystą przyjemnością!

W jesienny lub zimowy wieczór z kubkiem gorącej herbaty lub czekolady i dobrą książką przy kominku, w który ogrzewa ogniem to niezwykle kusząca i przyjemna perspektywa. Jednak aby to była prawdziwa przyjemność, warto pomyśleć o tym, by mieć pod ręką niezbędne akcesoria, które umożliwią szybkie rozpalanie ognia, wygodne przechowywanie drewna oraz utrzymanie czystości w pobliżu kominka. Firma Conmoto posiada szereg akcesoriów, które mają być nam pomocne i ułatwiać używanie kominka. Nie trzeba oczywiście kupować od razu wszystkich dostępnych w ofercie gadżetów. Warto pozwolić sobie na zakup kilku pomocnych i funkcjonalnych sprzętów, dzięki którym nasze domowe ognisko przyniesie mnóstwo radości oraz pozytywnych wrażeń.

Pozwolę sobie przedstawić kilka ciekawych propozycji zaprojektowanych przez Petera Malego. Sto­jak na drewno wyko­na­ny ze stali nie­rdzew­nej, który również z powo­dze­niem można umiesz­czać wewnątrz pale­ni­ska. Dosko­nale pod­trzy­muje palące się drewno w kominku. 

Fried Ulber zapro­jek­to­wał  nie­wielką kolek­cję akce­so­riów komin­ko­wych dla Conmoto.Stojak na drewno Woodbridge. Prosta forma ele­gancki wygląd czy­nią jego pro­dukty uni­ka­towe.

Zestaw Norma to nowoczesny zestaw narzędzi kominkowych, który zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do obsługi kominka. Na stabilnym stojaku zostały umieszczone szczotka, szufelka, szczypce do drewna oraz praktyczny pogrzebacz. Jest to bardzo funkcjonalny i elegancki komplet, który znakomicie wypełni przestrzeń wokół pieca i będzie pomocny w codziennym użytkowaniu. Wszystkie elementy tego zestawu wykonano ze stali powlekanej na czarno.

Kolejną propozycją jest kolek­cja akce­so­riów  komin­ko­wych SINO zapro­jek­to­wana przez Seba­stiana Davida Büschera. Jest bar­dzo kla­syczna elegancka i charakteryzująca się nowoczesnym designem i funk­cjo­nal­nością.

Warto również zwrócić uwagę na proponowane przez firmę Conmoto regały, do przechowywania drewna. Regał na drewno Covo to ekskluzywny i funkcjonalny mebel, który wykonany został z bardzo wytrzymałego materiału HPL.

   Na dole znajduje się wysuwana szuflada z naturalnego drewna dębowego, w której można przechowywać drobne akcesoria takie jak zapałki lub podpałki. Charakteryzuje go nowoczesne wzornictwo, które idealnie dopasowuje się do przestrzeni obok kominka.

 

Regał na drewno Margo to kolejny również ekskluzywny mebel do przechowywania drewna. Materiał HPL lub stal nierdzewna, z których jest wykonany, wygląda zjawiskowo w połączeniu z ułożonym drewnem . Na dole również znajduje się funkcjonalna, wysuwana półka na drobne akcesoria. 

Stojak Bob przeznaczony do zestawu akcesoriów Ferro e Fuoco.

 

Jest to ciekawa propozycja nie­zwy­kłych kutych ręcz­nie z żelaza akce­so­riów do kominka. Każde z  narzę­dzi zostało wyko­nane z żelaza uzy­ska­nego w wyniku recy­klingu i obróbki sta­rych kole­jo­wych torów. Są to uni­ka­towe ele­menty, wyra­żają zna­cze­nie ener­gii i siły, dodatkowo pozwalają zużywać tworzywa wtórne.

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, po więcej informacji zapraszam: https://conmoto.pl/produkty/inne/akcesoria-kominkowe