Kto to zaprojektował? Mark Braun

mark braun, projektant, nowoczesne meble ogrodowe

Nie od dziś wiadomo, że Conmoto czerpie z pomysłów najbardziej znanych projektantów. Ich projekty idealnie wpisują się w podstawową zasadę założyciela firmy, Johannesa Wagnera. Łączą funkcjonalność z pięknem. Dlatego wszystkie produkty prezentowane przez Conmoto są tak trwałe, wygodne w użytkowaniu, a przede wszystkim zachwycają niecodziennym designem.

Dziś kilka słów o niemieckim projektancie, zdobywcy wielu prestiżowych nagród, w tym Red Dot, IF Award i German Design Award. Mark Braun, bo o nim mowa, od 2006 roku prowadzi w Berlinie własne biuro projektowe.

Zaczynał jako praktykant stolarski, po czym rozpoczął studia z wzornictwa przemysłowego w Berlinie i Eindhoven. Mark gościnnie wykłada na takich uniwersytetach jak HKD Burg Giebichenstein, Halle czy ECAL Lozanna. Od 2015 roku jest profesorem wzornictwa przemysłowego w HBK Saar.

nowoczesna sofa modułowa do ogrodu

Mark Brown w swoich projektach kładzie nacisk na funkcjonalność i jakość. Tworzy produkty trwałe, o określonym przeznaczeniu i osobowości. Dzięki temu współpraca z Conmoto, i nie tylko, jest niezwykle owocna.

Funkcjonalne meble ogrodowe od Marka Brauna dla Conmoto

Chyba najbardziej znana jest modułowa sofa ogrodowa Miami. Wykonana z tkaniny wodoodpornej i odpornej na warunki atmosferyczne. Występuje w czterech kolorach – antracyt, jasnoszary, czerwony, ciemoszary (taupe). Dzięki bogatej kolorystyce i kilku modułom bazowym z łatwością możemy stworzyć wyjątkową, unikatową aranżację sofy w ogrodzie. Łatwość łączenia elementów sprzyja szybkiej zmianie układu, np. w kilka chwil z ogrodowej sofy trzyosobowej, stworzymy sofę dwuosobową z wygodnym dodatkowym fotelem, lub stolikiem.

modułowa sofa ogrodowa, nowoczesne meble ogrodowe

Na wygodę i komfort użytkowania wpływa 12-centymetrowa pianka oraz konstrukcja sprężyn, która nadaje modułom Miami dodatkową elastyczność. Dzięki swojej solidności zapewniają one optymalne podparcie i komfort siedzenia nawet po latach, nie tracąc przy tym swojej funkcji.

Dzięki temu funkcjonalna sofa ogrodowa będzie służyć nam wiele lat.

Oprócz modułowej sofy ogrodowej Mark Braun stworzył dla Conmoto kolekcję krzeseł barowych Nizza. Wykonane ze stali malowanej proszkowo krzesła barowe z łatwością wykorzystamy nie tylko w kuchni, ale także w ogrodzie, bez względu na warunki atmosferyczne.

nowoczesne krzesła barowe i do ogrodu

Wysokie krzesła Nizza występują w trzech kolorach, czarny, biały, jasnozielony oraz w wersji z podłokietnikiem oraz bez. Dzięki temu z łatwością dopasujemy model do własnego pomysłu na aranżację ogrodu.

Warto wspomnieć także o leżaku Genua. Regulowany leżak ogrodowy w minimalistycznym stylu wykonany został z aluminiowej ramy oraz tkaniny tekstylnej, odpornej na promienie słoneczne oraz zmienne warunki atmosferyczne.

nowoczesny leżak ogrodowy

Mark Braun stworzył dla Conmoto wiele designerskich, ale przede wszystkich funkcjonalnych mebli ogrodowych.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty laugh