Paleniska zewnętrzne i biokominki.

biokominek, nowoczesny biokominek, biokomiek walizka, przenośny biokominek, biokominek do ogrody, biokominek na taras, biokominek na balkon, biokominek do domu , biokominek do salonu, mobilny biokominek,  designerski biokominek , zewnętrzny biokominek

Paleniska ogrodowe coraz częściej  stają się jednym z niezbędnych elementów wyposażenia ogrodów, tarasów a nawet balkonów. Są genialną alternatywą dla domowego kominka. Dzięki zewnętrznemu palenisku możemy ogrzać się w cieple ognia nawet przygotować posiłek lub stworzyć dodatkowe źródło światła przed naszym domem.

Niezależnie od tego, jaki styl ogrodu wybierzemy to z pewnością z szerokiej gamy palenisk zewnętrznych wybierzemy i dopasujemy do własnego ogrodu.

Na samym początku muszę przedstawić nowoczesny kominek zewnętrzny, Ticino Campfire, który został wykonany ze stali Corten, odpornej na zmienne warunki atmosferyczne. To niezwykły kominek na drewno z otwartym paleniskiem, fantastycznie komponuje się z zielenią przydomowego tarasu czy ogrodu. Wykonany z rdzawej stali idealnie współgra z naturą. Dwustronny kominek zewnętrzny posiada wygodne miejsce na przechowywanie drewna oraz wylot dymu. Posiada pojemne półki na drewno, wygodny wylot dymu. Wszystkie te elementy zwiększają komfort użytkowania paleniska.Nadając mu wyjątkowego charakteru. TICINO Campfire doskonale sprawdza się nie tylko w chłodniejsze letnie wieczory, jest doskonałą alternatywą dla klasycznego ogniska, przy którym możemy spędzać wieczory z gitarą czy przegadać noce do samego rana.  Charakteryzuje się nowoczesnym designem, nie należy zapomnieć o funkcjonalności.

Ticino Campfire pozwala poczuć magię naturalnego ognia we własnym ogrodzie czy tarasie!

Kolejną idealną a zarazem uniwersalną propozycją są biokominki. Są one nowoczesną wersją kominków klasycznych. Palimy w nich specjalne biopaliwo, które w wyniku spalania wydziela parę wodną i niewielką ilość dwutlenku węgla. w ostatnich latach biokominki zyskały popularność zwłaszcza w mieszkaniach, głównie na łatwość ich użytkowania czy zabudowy. Na żywy ogień w domu mogli pozwolić sobie wyłącznie właściciele domów jednorodzinnych. Jednak dziś posiadacze nawet małych mieszkań nie muszą rezygnować z kominka w domu odkąd pojawiły się biokominki. Żywy ogień również w bloku wprowadza przytulność i pozwala się zrelaksować.

Biokiminki nie potrzebują specjalistycznych instalacji, można je wstawić praktycznie do każdego pomieszczenia. Jest przede wszystkim oryginalną dekoracją oraz uzupełnieniem wystroju pomieszczenia, w którym się znajduje.

Wybór biokominków jest bardzo różnorodny. Jednak chciałam przedstawić dwa wyjątkowe, które mogą z Państwem podróżować :) dosłownie i wprzenośni. 

Roll Fire to mobilny biokominek, niezależny w swojej formie, jednocześnie nie można oderwać od niego wzroku. Dwie tafle szkła zamon­to­wane po bokach czy­nią go cał­ko­wi­cie prze­zro­czy­stym co pozwala na delek­to­wa­nie się wido­kami rozpościerający się za komin­kiem a to wszystko w bla­sku mie­nią­cego się ognia. Bio­ko­mi­nek Roll Fire jest wyjąt­ko­wym bio­ko­min­kiem pro­du­ko­wa­nym ręcz­nie. Został wie­lo­krot­nie wyróż­nio­ny pod­czas wielu Aka­de­mii Desi­gnu. Roll fire to bio­ko­mi­nek, który w trak­cie palenia można toczyć, a dzięki spe­cjal­nej kon­struk­cji ogień pozo­staje cały czas w pozio­mie. Roll fire jest  mobilny, zapew­nia cie­pło wszę­dzie tam, gdzie jest obecny. Dół kominka nigdy się nie nagrzewa, więc można go bez­piecz­nie sto­so­wać na każ­dego typu pod­łoża. Jego obsługa jest nie­zwy­kle pro­sta: wystar­czy zdjąć przed­nią szybę i wlać bio­eta­nol. Podczas palenia wprowadza dosko­nałą atmos­ferę, nieważne czy będzie to salo­n, sypialnia czy tara­s. Możemy go przetoczyć nawet do ogro­du. Najważniejszą zaletą biokominków jest to że nie zostawiają popiołu, dymu ani zapachu. Nie wymagają żadnych pozwoleń przeciwpożarowych a przede wszystkim nie stracimy czasu na żmudnym czyszczeniu.Czego chcieć więcej?

Kolejnym i równie wyjątkowym biokominkiem jest Travelmate. Dosłownie żywy ogień, który podró­żuje razem ze swoim wła­ści­cie­lem. Biokominek ma kształt walizki, od pierwszego zobaczenia zachwyca ory­gi­nal­no­ścią i naj­wyż­szą jako­ścią wyko­na­nia. Został zapro­jek­to­wany dla znaw­ców piękna. Ogień zamknięty w walizce roz­pali zmy­sły naj­bar­dziej wyma­ga­ją­cych  wielbicieli kominków. Tech­no­lo­gia wol­nego od dymu, pło­mie­nia powią­zana z odpor­nym na warunki pogo­dowe pokry­ciem prosz­ko­wym zapew­nia kom­fort cie­sze­nia się praw­dzi­wym ogniem we wnę­trzach, ogro­dach, tara­sach, nawet na dywa­nie, stole czy kana­pie. Naj­waż­niej­szą z zalet jest to, że nie wymaga żadnej instalacji i jest w pełni ekologiczny.  Biokominek TRAVELMATE od Conmoto został wie­lo­krot­nie wyróż­niony pre­sti­żo­wymi nagro­dami: Good Design Award, w 2008 roku Red Dot oraz w 2009 roku Desi­gn­preis.

Warto zadać sobie istotne pytanie: dlaczego warto wybrać biokominek?

Odpowiedź jest prosta, gdyż to ekologiczne urządzenie i całkowicie bezpieczne dla otoczenia, dzieci jak również naszych milusińskich pupili.