Poznaj dodatkowe zastosowania znanych ci przedmiotów - donica.

donice ogrodowe, donice z hpl, donice parawany, donice oddzielające, donice wielofunkcyjne donice bazaltowe, nowoczesne donice, piękne donice donice na taras, donice na balkon, duże donice, białe donice, czarne donice, duże donice na taras, wielkie donice na taras, duże donice na balkon, duże donice do ogrodu, donice ogrodowe, donic do salonu

Czy obserwowałeś kiedyś małe dziecko? Kiedy dasz mu do rączek jakiś przedmiot, którego przeznaczenia dotychczas nie znało, nada mu je w mgnieniu oka. I tak ze zwykłego kartonu po butach stworzy domek dla lalek, garaż samochodwy lub ustawi wieżę. Jego kreatywność nie zna granic. A jak jest z Tobą? O czym pomyślisz kiedy zobaczysz donicę, meble kuchenne albo skrzynię ogrodową? No właśnie. Już sama nazwa sugeruje ci, że coś jest kuchenne czy ogrodowe. A gdyby tak nadać im nowe znaczenie? Zamieszczam dzisiaj pierwszy z serii wpis “Poznaj…”. Na przykładzie Sotomon marki Conmoto opowiem ci o dodatkowych możliwościach donicy.

Donica odporna na czynniki zewnętrzne

Moje pierwsze skojarzenie z donicą jest związane ze szkolnym parapetem. Ceglana z białymi zaciekami i paprotką wypatrującą promieni słonecznych. Jestem ciekawa o czym ty pomyślałeś? Chociaż donice z pomarańczowej terakoty nadal tryumfują we wnętrzach w stylu retro, to aktualne trendy we wzornictwie dają o wiele więcej możliwości niż kiedyś. Ewoluował nie tylko kształt donicy, ale i technologia jej produkcji. Nowoczesne donice producenta Conmoto wykonane są z tworzywa HPL. O tym genialnym wynalazku pisałam tutaj <link do HPL do zadań specjalnych>i nie bez powodu nadałam mu taki tytuł. Pokrótce jednak przypomnę ci jednak, że między innymi to materiał odporny na warunki atmosferyczne. Nie groźne mu ani promienie UV (pod ich wpływem nie płowieje i nie zmienia kształtu) ani mróz i śnieg. Ponadto HPL odporny jest na zarysowania i uszkodzenia. Oczywistym jest więc fakt, że to fantastyczne tworzywo do wykorzystania w produkcji donic. 

3 możliwości zastosowania nowoczesnej donicy Sotomon marki Conmoto

Chociaż donica to nadal przede wszystkim pojemnik do uprawy roślin, to znajduję w nim wiele innych zastosowań. Na przykładzie https://conmoto.pl/produkty/z-hpl/sotomon pokażę ci 3 możliwości przeznaczenia nowoczesnej donicy.

  1. Funkcja parawanu - dzięki temu, że donica Sotomon produkowana jest w kilku rozmiarach, możesz dopasować ją różnej wielkości tarasów czy balkonów. Już sama wysokość donicy (od 100 do 140 cm) sprawi, że skutecznie osłonisz się od sąsiadów czy ruchliwej ulicy. Do donicy możesz zamontować dodatkowo elegancki treliaż z drewna, który oprócz poczucia intymności nada twojej przestrzeni klimatu, rzucając piękne pasiaste światłocienie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zarówno w stylu boho (drewniane elementy kratki idealnie komponują się z pozostałymi naturalnymi detalami) jak i ultranowoczesnym (przełamując efekt gładkich i prostych form).

  1. Funkcja ścianki, wytyczającej strefy - nie musisz grodzić przestrzeni wysokimi parawanami, żeby określić porządek infrastruktury ogrodu. Subtelnie zrobisz to za pomocą eleganckich donic Sotomon. Mogą one stanowić tło dla kącika wypoczynkowego, lub mocniej zaakcentowaną granicę strefy grillowania. Grafitowy kolor samej donicy oraz odpowiednie nasadzenia w postaci np. delikatnych traw ozdobnych idealnie skomponują się z naturalnym otoczeniem. Ponadto w donicach marki Conmoto istnieje możliwość regulacji nóżek, dzięki czemu żadne nierówności terenu nie stanowią przeszkody. 

  1. Funkcja elementu aranżacji wnętrza w dużych przestrzeniach - eleganckie donice Sotomon doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Projektanci w wielu projektach nowoczesnych przestrzeni użytkowych stawiają na duże eleganckie donice. Dzięki takiemu zabiegowi mogą wprowadzić do przestrzeni, w której nie byłoby to inaczej możliwe, duże rośliny. I tak oto, pojawiają się one zarówno w biurowcach, restauracjach jak i centrach handlowych. 

Zastosowań nowoczesnych donic jest jeszcze zapewne wiele. Pozostawiam je jednak twojej wyobraźni i kreatywności. Niech ten wpis stanowi dla ciebie inspirację do stworzenia przestrzeni przyjaznej tobie i twoim bliskim. W kolejnym opowiem ci o możliwościach skrzyni (nie tylko) ogrodowej.