Zestaw narzędzi kominkowych Ferro e Fuoco.

zestaw kominkowy, akcesoria kominkowe, żeline akcesoria kominkowe, conmoto, żelaznyzestaw kominkowy, mocne narzedzia kominkowe, nowoczesne akcesoria kominkowe, sztućce kominkowe

Odkąd człowiek jako gatunek dotarł do średniowiecza, stanęły przed nim trzy epoki prehistoryczne, które zdecydowały o jego drodze. Najtrudniejszą a zarazem najdłuższą była epoka kamienia potem epoka brązu ale najważniejszą stała się epoka żelaza. Właśnie ona w naturalny sposób zastąpiła epokę brązu, bo żelazo okazało się jeszcze bardziej przydatnym stopem niż brąz a przed ludzkością pojawiły się jeszcze większe szanse na rozwój.

Dlatego dobrze wiedzieć! Seria Ferro e Fuoco nie­zwy­kłych kutych ręcz­nie z żelaza akce­so­riów do kominka  wykonana została w tra­dy­cyj­nym pra­sta­rym warsz­ta­cie przy uży­ciu pięćset letniego napę­dza­nego wodą młota. Kto miał żelazo i potrafił go używać, ten miał klucz do rozwoju. Każde narzę­dzie wyko­nane jest z żelaza uzy­ska­nego w wyniku recy­klingu i obróbki sta­rych kole­jo­wych torów. Te uni­ka­towe ele­menty, są wyznacznikiem siły i energii. Zestaw narzędzi kominkowych Ferro e Fuoco złożony został z  trzech elementów. To właśnie tam gdzie słychać miarowe uderzenia młota kowal wykuwa ten przepiękny komplet kominkowy.

Posiada niezwykle dużo zalet, jednak  najważniejszą jest to że powstał z materiałów wtórnych. Komplet zawiera trzy narzędzia kominkowe: szczypce, pogrzebacz oraz szufelkę do popiołu. Każde z narzędzi zostało wykute w tradycyjnej kuźni. Komplet narzędzi kominkowych Ferro e Fuoco przyda się wszędzie tam, gdzie pali się w kominku. Natomiast stojak na drewno Ferro e Fuoco idealnie sprawdza się jako niezbędny element aranżacji przestrzeni przy kominkowej łącznie z kompletem narzędzi. 

Stojak na drewno Ferro e Fuoco również wykuto tradycyjną metodą, w kuźni. Jego konstrukcja jest bardzo prosta, gdyż opiera się na żelaznym pręcie i czterech nóżkach. Na stojaku można opierać porąbane drwa, gotowe do podrzucenia do kominka. 

Narzędzia kominkowe z reguły są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego miłośnika kominków.  Głównie służą jako użyteczne narzędzia, czasem jednak pełnią funkcję dekoracyjną. Większość akcesoriów kominkowych składa się z trzech do pięciu części. Z wizualnego punktu widzenia, narzędzia kominkowe mają coś do zaoferowania dla każdego gustu. Niezależnie od tego, czy zależy nam na nowoczesnym stylu, czy na akcesoriach z dekoracjami i ozdobami. Żeby dokonać dobrego wyboru zestawu kominkowego najważniejsze jest bezpieczeństwo i solidne wykonanie. Oznacza to, że cały zestaw kominkowy musi być stabilny, a użyte materiały muszą być odporne na wysokie temperatury.

  

W przypadku większości zestawów kominkowych mamy do wyboru różne, niepalne materiały. Większość wykonana jest ze stali nierdzewnej, kutego żelaza, mosiądzu lub brązu. Niektórzy producenci oferują modele wykonane z drewna szlachetnego odpornego na płomienie. Zestaw kominkowy ze stali nierdzewnej z jego przyciągającym wzrok połyskiem jest odpowiedni do nowoczesnych przestrzeni życiowych. Jednak zestawy kominkowe wykonane z kutego żelaza są szczególnie stylowe i mają przekonujący rustykalny wygląd. Dlatego świetnie komponują się z nowoczesnymi kominkami oraz tymi o klasycznym wzornictwie. Ze względu na szlachetne wykonanie, zestaw akcesoriów kominkowych Ferro e Fuoco potrafi wyczarować luksusową atmosferę w każdym salonie. 

Na koniec mała podpowiedź a mianowicie na co zwracać uwagę przy wyborze zestawu akcesoriów kominkowych? Odpowiedź jest niezwykle prosta: po pierwsze zróbmy wszystko aby zachować bezpieczeństwo podczas obsługi kominka, po drugie należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Materiały powinny niezawodnie chronić przed poparzeniami.