Donice do zadań specjalnych - donice do salonu i ogrodu

donice na taras, donice mrozoodporne, donice z kratką

Nieodzownym elementem wystroju każdego wnętrza czy ogrodu są rośliny zielone, które niezwykle ocieplają wnętrze. A w przypadku tarasu pozwalają na płynne połączenie z naturalną częścią ogrodu.Czy stworzą swego rodzaju ściankę, która pozwoli ukryć nam się przed wzrokiem sąsiadów, czy wygodnie rozdzielić przestrzeń.

Decydując się na taki sposób udekorowania własnej przestrzeni stajemy przed, często bagatelizowanym, wyborem donic. Dlaczego jest on ważny? Ponieważ to właśnie te dodatki decydują o komforcie jaki zapewnimy roślinom, poczuciu estetyki, jaki możemy zbudować, a przede wszystkim funkcjonalności jaką zapewni odpowiednio dobrany produkt.

Wybierając donice ogrodowe zwracamy uwagę nie tylko na design, ale przede wszystkim na ich trwałość. Będzie ona w końcu narażona na zmienne warunki atmosferyczne - deszcz, palące słońce. Ale także na porywy wiatru - tu zwróćmy uwagę na stabilność donicy. Dobrym pomysłem jest także wybór modelu mrozoodpornego - nie będziemy zmuszeni chować jej na zimę, co niekiedy bywa kłopotliwe :)

Warto w takim razie przyjrzeć się bliżej donicy Sotomon od Conmoto :) Donica z HPLu spełnia wszystkie wymienione wyżej warunki. HPL jest materiałem niezwykle odpornym na zmienne warunki atmosferyczne. Nie straszne są jej śnieg, deszcz, nie odbarwia się pod wpływem promieniowania słonecznego. Niezwykła stabilność tej mrozoodpornej donicy uchroni ją także przed porywami wiatru.

 

Wersja z kratką (trejażem) wykonana z drewna tekowego pozwoli na wygodne oddzielenie przestrzeni, stworzenie spokojnego, zielonego zakątka, w którym z przyjemnością odpoczniemy.

Podobną opcją będą donice z kolekcji Ticino. Również wykonane zostały z odpornego na uszkodzenia HPLu. Jednak ta donica z kratką wnosi większy powiew nowoczesności, ze względu na trejaż wykonany ze stali nierdzewnej. Pionowe pasy niezwykle wysmuklają i otwierają nawet niewielką przestrzeń.

Oba ekskluzywne modele donic z HPLu występują w dwóch rozmiarach, dzięki czemu w wygodny sposób dopasujemy je do naszego otoczenia ;)

Pamiętajmy jednak, że nie tylko HPL świetnie sprawdzi się jako donica tarasowa czy ogrodowa.

Doskonałe do tego zadania będa także donice bazaltowe. Wielość wzorów, kolorów, wielkości pozwoli na fantastyczne zaaranżowanie przestrzeni zarówno na zewnątrz, jak i w domu. 

Więcej donic znajdziecie tutaj: https://conmoto.pl/produkty/donice