Kto to zaprojektował? Sebastian Büscher

Projektant Conmoto, Sebastian Buscher, skrzynie ogrodowe

Sezon na meble ogrodowe w pełni :) Szukamy naprawdę wyjątkowych produktów do ogrodu czy na taras. Na czym nam najbardziej zależy? Oczywiście na funkcjonalności, wygodzie, ale ważny jest też design. I tu warto pochylić się nad, chyba najbardziej chodliwym towarem ostatnich tygodni, skrzyniami ogrodowymi. 

Kilka rozmiarów do wyboru, w tym długości powyżej 170 cm, które robią już wrażenie! Dbałość o właściwa wentylację, a jednocześnie wyjątkowo szczelna konstrukcja ochroni poduszki ogrodowe przed każdą pogodą :) Oba modele skrzyń ogrodowych, zarówno El Pecho, jak i Forte, wykonane zostały z HPLu,materiału wyjątkowo odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, czy warunki atmosferyczne. Wytrzyma zarówno palące słońce (nie odbarwi się), deszcz, śnieg czy mróz. Doskonałym dowodem na niezwykłe właściwości HPLu jest fakt, że bardzo często wykorzystywany jest na elewacjach zewnętrznych budynków.

Kto w takim razie odpowiada za stworzenie tak funkcjonalnych i designerskich produktów?

Niemiecki projektant Sebastian Büscher. Urodzony w 1976 roku, ukończył studia w zakresie projektowania wnętrz na Uniwersytecie Hildesheim. Od 2002 roku prowadzi własne biuro projektowe. A od 2003 roku jest także współwłaścicielem, dyrektorem i wykładowcą na Lehrinstitut für Design, gdzie przygotowuje młodych studentów do studiowania na kierunkach projektowania. Zdobywca wielu nagród współpracuje z wieloma markami oraz czynnie publikuje w kilku czasopismach.

Dla Sebastiana Davida Büschera doskonała architektura to połączenie projektu wnętrza z równie ważnym wyposażeniem, meblami i innymi przedmiotami. Dlatego realizuje pomysły nie tylko dotyczące projektowania wnętrz czy architektury. Rozwija również swoja pasję dotyczacą projektowania przedmiotów. 

Skrzynia ogrodowa Forte   Skrzynia ogrodowa El Pecho

I z tej właśnie miłości zrodziły się skrzynie ogrodowe Forte oraz El Pecho. Dzięki pokaźnym rozmiarom zapewnią wystarczająca ilość miejsca na przechowywanie w ogrodzie. Dla miłośników klasyki polecamy Forte - została obłożona drewnem z modrzewia, dzięki czemu harmonijnie wpiszę się w kazdy ogród. Natomiast sympatycy stylu nowoczesnego powinni zwrócić uwagę na El Pecho. Ten model skrzyni ogrodowej wykonany został w całości z HPLu, dostępnego w trzech kolorach - antracyt, biały i taupe. 

Jednak Sebastian Büscher dla Conmoto stworzył także designerskie stoły, idealne do jadalni czy biura.

Nowoczesny stół do biura    Nowoczesny stół do jadalni

Modele X-MAN oraz Y-WOMAN zachwycają lekkością formy, wyjątkowym układem nóg, blatem z HPLu, którego pożądana w wlaściwością w tym wypadku jest łatwość w utrzymaniu higienicznej czystości.

Jak widać Conmoto współpracuje z wieloma wybitnymi twórcami. Spod ich rąk wychodzą niezwykle funkcjonalne dzieła, które zachwycają niecodziennym designem.